Manufacturer of a wide range of products which include aristo plastic crates and milk pouch crates.
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Crate Type | Flat Bottom |
| Has Lid | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 4 kg |
| Inner Dimension | 600 x 400 x 300 mm |
| Outer Dimension | 650 x 450 x 325 mm |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 20 L |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Application Type | Dairy |
| Foldable | No |
| Perforation Type | Solid |
| Brand | Clean Box Ind |
| Style | Solid Box |
| Weight | 1.5 KGS |
| Capacity | 12 L |
| Usage/Application | Storage |
| Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| With Handle | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Jignay H Dave (Director)
Clean Box Ind
LS No 102, Opp Zydus, Chachar Wadi, Vasna Chacharwadi, Sanand
Ahmedabad - 382210, Gujarat, India