Leading Manufacturer of plastic bottle crates and fruit vegetable plastic crates from Ahmedabad.
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Outer Dimensions | 420 x 280 x 140 mm |
| Number of Bottles | 6 |
| Bottle Capacity | 1000 ml |
| Shape | Rectangular |
| Capacity | 20 L |
| Inner Dimensions | 400 x 260 x 120 mm |
| Brand | Clean Box Ind |
| Weight | 13.5 kg |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Outer Dimensions (LXWXH) | 203X305X203 mm |
| Material | HDPE |
| Brand | Clean Box Ind |
| Shape | Rectangular |
| Capacity | 30 L |
| Outer Dimension (LXWXH) | 300X200X100 mm |
| Design Type | Double Wall |
| Pattern | Solid |
| Weight | 3 kg |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Jignay H Dave (Director)
Clean Box Ind
LS No 102, Opp Zydus, Chachar Wadi, Vasna Chacharwadi, Sanand
Ahmedabad - 382210, Gujarat, India