Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer plastic crates with attached lid 600x400x255, plastic crates with attached lid 400x400x300, plastic crates with attached lid 600x400x300 and plastic crates with attached lid 600x400x345.
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Inner Dimension | 565 x 365 x 170 mm |
| Outer Dimension (LXWXH) | 300X200X100 mm, 300X200X100 mm |
| Shape | Rectangular |
| Crate Type | Foldable |
| Style | Perforated |
| Brand | Supreme |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Storage |
| Capacity | 25 L |
₹ 850 / Piece Get Latest Price
| Outer Dimension | 500 x 325 x 250 mm |
| Capacity | 14 |
| Inner Dimension | 565 x 365 x 365 mm |
| Shape | Square |
| Size | 400X400X300 |
| Material | Plastic |
| Weight | 40 |
| Style | Solid Box |
| Usage/Application | Storage |
| Brand | Supreme |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Outer Dimension | 500 x 325 x 250 mm |
| Inner Dimension | 565 x 365 x 365 mm |
| Shape | Rectangular |
| Capacity | 75 L |
| Material | Plastic |
| Color | Blue |
| Weight | 10 |
| Usage/Application | Storage |
| Brand | Supreme |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Inner Dimension | 565 x 365 x 170 mm |
| Size | 300X200X120 mm, 300X200X120 mm |
| Shape | Rectangular |
| Crate Type | Foldable |
| Style | Perforated |
| Brand | Supreme |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Storage |
| Capacity | 20 L |
Jignay H Dave (Director)
Clean Box Ind
LS No 102, Opp Zydus, Chachar Wadi, Vasna Chacharwadi, Sanand
Ahmedabad - 382210, Gujarat, India